Elewacja z deską Tabulo

KOSBUD

Doskonały wygld a’la drewniana elewacja

Każdy chce aby jego dom był wyjątkowy, dlatego w domu modelowym Green House zdecydowaliśmy się na elewację z deską Tabulo imitującą drewniane elewacje. Dzięki nowoczesnym urządzeniom do produkcji desek drewnopodobnych, możliwe jest uzyskanie doskonałej imitacji każdej kolorystyki drewna. Deski Tabulo w porównaniu do swoich naturalnych odpowiedników deski elewacyjnej są nie do odróżnienia i posiadają taką samę fakturę, ułożenie słojów oraz barwę. Wszystko to sprawia, że nawet fachowcy znający się nie są w stanie odróżnić oryginału od imitacji. Elewacja wykonana z tego rodzaju materiału jest również zdecydowanie bardziej wytrzymała. Jej odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że nie musimy elewacji malować oraz konserwować jak w przypadku naturalnych desek. Dużą zaletą jest również czyszczenie, które jest bardzo proste i nie sprawia dużych problemów. Dzięki specjalnej powłoce, deski elewacyjne możemy łatwo wyczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej, ścierki, mopa, a nawet szmatki. Elewacja w porównaniu do tradycyjnej nie brudzi się tak szybko, nie porasta mchem oraz glonami.

Trwałość desek to dla niektórych najważniejsza zaleta

Trwałość imitacji drewna to jedna z zalet, które zadecydowały o popularności elewacji z desek drewnopodobnych. Trwałość tego rozwiązania liczy się nawet na kilkadziesiąt lat. Deski elewacyjne nie ulegają rozkładowi, a ich trwałość z pewności jest dużo większa niż większość materiałów użytych do wybudowania domu. Natomiast deski tradycyjne posiadaj jedną dużą wadę – należy je co kilka lat malować i odświerzać, nawet najlepiej zakonserwowane deski elewacyjne będą po kilku latach wymagały zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdzie są stosowane panele elewacyjne, które imitują drewno?

Deski elewacyjne cieszą się dużą popularnością zarówno w przypadku domów mieszkalnych jak i obiektów komercyjnych. Dzięki dużej różnorodności kolorów zastosowane deski Tabula mogą pasować do każdej elewacji tworząc efektowne aranżacje. Coraz częściej widuje się elewacje z desek styropianowych wykonane na hotelach, bankach, urzędach oraz w nowoczesnym budownictwie. Pomimo tego, że deski mają być jak najbliższe oryginałowi imitacją drewna, to w rzeczywistości wyglądają jeszcze piękniej. Powlekane warstwą specjalnej lakierobejcy niezwykle efektownie odbijaj promienie słoneczne i sprawiają, że ich kolory są jeszcze bardziej wyraziste. Barwę desek można dostosować do własnego gustu, bowiem dostępna paleta obejmuje nie tylko kolory naturalnego drewna, ale każdy inny odcień, który za yczy sobie klient.

Cena desek drewnopodobnych jest dużo niższa od ceny desek drewnianych

Na koniec warto przyjrzeć się jeszcze jednemu aspektowi – ekonomii. To ona dodatkowo nakłania nas w inwestowanie w drewnopodobne deski elewacyjne. Biorąc pod uwagę żywotność oraz trwałość desek, jest ona bardzo atrakcyjna w porównaniu z deskami wykonanymi z naturalnego drewna. Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że tego rodzaju wybór jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem spośród wszystkich dostępnych na rynku. Jeśli zatem ktoś marzy o pięknej i trwałej elewacji domu, powinien zdecydować się na deski elewacyjne imitujące drewno z firmy Kosbud.

  • Solcial
Youtube