GROUND-THERM – wentylacja mechaniczna

Komfort mieszkania w zdrowym klimacie bez konieczności otwierania okien

Każdy inwestor chce mieć ciepły, ekonomiczny i komfortowy dom. Nie każdy jednak uwzględnia dobry klimat, a ten otrzymujemy poprzez doprowadzenie czystego powietrza. W domu modelowym Green House czyste powietrze będzie dostarczone przez system kanałów wentylacji mechanicznej. Producentem systemu jest firma GROUND-THERM.

 

Rolą wentylacji mechanicznej jest dostarczanie optymalnej ilości czstego i świeżego powietrza do budynku i usuwanie z niego powietrza zanieczyszczonego (wilgotnego). W odróżnieniu od wentylacji tradycyjnej wentylacja mechaniczna charakteryzuje się możliwością regulacji ilości powietrza dostarczanego do budynku niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku, a wpływ na jej intensywność ma sam użytkownik systemu. Zaletą systemu wentylacji mechanicznej Ground-Term jest możliwość zastosowania odzysku ciepła, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i zdecydowanie poprawić jakość powietrza i komfort życia.

 

System GROUND-THERM w domu modelowym będzie współpracował z rekuperatorem Nikol 320 oraz GWC EKO. Użycie GWC pozwala na uzyskanie kolejnych oszczędności, ponieważ świeże powietrze pobierane z zewnątrz przechodzące przez wymiennik ciecz-powietrze w okresie zimy jest wstępnie podgrzane, a w okresie lata schłodzone. Temperatura gruntu na głębokości około 1,5 – 1,7 metra jest stała bez względu na porę roku. W lecie dzięki bypassowi, oraz modułowi GWC EKO chłodniejsze powietrze będzie nawiewane bezpośrednio do pomieszczeń. Przy dużych upałach sięgających +35 -40 stopni obniżenie jej do np. 17-20 stopni jest porównywalne z działaniem małego klimatyzatora.

  • Solcial
Youtube