Idea budowy domu zeroenergetycznego

Celem budowy domu eksperymentalnego zeroenergetycznego GREEN HOUSE jest propagowanie budownictwa zrównoważonego najbardziej zaawansowanego technologicznie oraz najbardziej ekologicznego i przyjaznemu dla środowiska. Zdobyte przez nas przy budowie pierwszego domu zeroenergetycznego doświadczenia ,dadzą potencjalnym inwestorom możliwość poznania nowych technologii i rozwiązań w budownictwie oraz zapoznanie się z materiałami budowlanymi użytymi przy projekcie GREEN HOUSE. Chcemy pokazać, że najwyższy technologicznie rodzaj budowy, nie jest znacząco droższy od domów tradycyjnych, a budowle wznoszone w takim systemie zwrócą się w ciągu kilku lat.

Modelowy Dom Green House ma być alternatywą dla domów budowanych w systemie tradycyjnym. Głównym założeniem projektu jest przybliżenie idei budownictwa zeroenergetycznego.

Budowa budynku zeroenergetycznego GREEN HOUSE nie jest zadaniem prostym , wymaga właściwej staranności wykonawców oraz zastosowania materiałów budowlanych oraz systemów najwyższej jakości energetycznych. Wyjątkowo ważny jest także sam proces projektowania oraz odpowiednie wpasowanie budynku w otoczenie z efektywnym wykorzystaniem warunków zewnętrznych na potrzeby energetyczne.

  • Solcial
Youtube