Rekuperator NIKOL

Wentylacja domu bez konieczności otwierania okien

 

Rekuperator NIKOL to wysokiej klasy urządzenie służące do odzysku ciepła z wentylacji w budynkach mieszkalnych . Charakteryzuje się wysoka sprawnością odzysku ciepła sięgającą nawet 96 % . W połączeniu z zaawansowaną automatyką urządzenie pozwala osiągać znaczęce oszczędności w eksploatacji. Nie udałoby się osiągnąć bardzo dobrych wyników jeśli w domu Green House nie zastosowalibyśmy produktu najwyższej jakości.

 

System rekuperacji Nikol zapewnia komfort wewnątrz pomieszczeń przez cały rok. Dodatkowo w okresie lata, dzięki w pełni automatycznemu bypassowi , pozwala na czasowe zatrzymanie odzysku ciepła i doprowadzanie powietrza o temperaturze zewnętrznej bezpośrednio do pomieszczeń. Automatyczny bypass zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się budynków, wychładzając pomieszczenia w okresach nocnych. Nad automatycznym przebiegiem wentylacji czuwają czujniki temperatur zamontowane w rekuperatorze. Opcjonalnie można także zastosować dodatkowo czujniki wilgoci oraz dwutlenku węgla.

 

Rekuperatory NIKOL mogą również współpracować z GWC EKO (także zamontowany w domu modelowym). Użycie GWC pozwala na uzyskanie kolejnych oszczędności , ponieważ świeże powietrze pobierane z zewnątrz w okresie zimy jest wstępnie podgrzane. Temperatura gruntu na głębokości około 1,5 jest stała bez względu na porę roku. W lecie dzięki bypassowi, oraz modułowi GWC chłodniejsze powietrze będzie nawiewane bezpośrednio do pomieszczeń. Przy dużych upałach sięgających +35 stopni obniżenie jej do np. 20,21 - 23 stopni jest porównywalne z działaniem małego klimatyzatora.

 

Zalety rekuperatora Nikol :


- Odzysk ciepła do 96%
- Niski pobór energii elektrycznej (silniki elektronicznie komutowane)
- Prosta konstrukcja - wysoka bezawaryjność
- Zastosowanie łatwych do wymiany wkładów filtrujących
- Niezaszranianie się w czasie mrozów
- Łatwy demontaż i utrzymanie w czystości elementów centrali
- Cicha praca
- 4 tryby pracy użytkownika (MIN, MAX, szybkie przewietrzanie, KALENDARZ, ULUBIONE)
- Dynamiczne wyliczanie sprawności odzysku ciepła
- Niewielka bezwładność cieplna (zrównoważanie temperatur w ciągu kilku minut)
- Programowanie prędkości pracy wentylatora w kalendarzu tygodniowym
- Ustawienia temperatury załączania i wyłączania bypassu
- Wbudowany czujnik temperatury pomieszczenia, czerpni, nawiewu i wywiewu
- Ustawienia temperatury załączania i wyłączania Gruntowego Wymiennika Ciepła

  • Solcial
Youtube